9 Ocak 2010 Cumartesi

Fix Me

Mektubuma Çilekli'cimin şahane sürpriziyle başlamayı bir borç bilirim. Bu insan var ya sevgili okur, acayip ince düşünceli, hatırşinaz, zarif bir insandır, şahitlik ederim.

Bana nişanlandım diye hediye yolladı, ben de şaşkın şaşkın kabul ettim. Halbuki ne şaşırıyorum, bu da böyle bi model işte, soyu tükenenlerden :)

Çileklicim, burda herkesin önünde çok teşekkür ediyorum canım, çok anlamlı olduğuna hiç şüphen olmasın :)

Bakınız cümle aleme de manzara koyuyorum, işte bu kolyedir beni fetheden :)


Bunun dışında, iyi değilim sevgili okur. Evet sonunda söyledim, iyi değilim kardeşim. Kendi elimden bu hakkı almama kızmış olarak, biraz da ben iyi olmamak istiyorum.
Kendimle çelişiyorum, nolmuş?
Evet biliyorum, ne var?
Yanlış mı, eee?

Babam iyi değil, yeni bir şeyleri sindirecek gücüm yok, sevdiğim işlerle iştigal edemiyorum, endişeliyim falan da filan. Bahanem çok, saymaya kalksam. Yok ya, bunları düşünmüyorum bile aslında. Çünkü düşünmekten de çıkmış durumdayım, yörüngeden kaydım gittim. Ama ne kadar kaysam da bahaneleri sevmeme huyumdan vazgeçmemişim, ki bu da enteresan vazgeçtiklerime bakılınca.. Neyse...

Konuşmadan anlaşılmayı beklemek hata, değil mi? Evet. Konuşup anlaşılmayı beklemek de hata ki. Seni ne kadar tanıyor ki, neyi anlasın... Öyleyse kimseye haksızlık etmemeli. Sana da haksızlık etmiyorum okur, zaten benim yazılarımı anlayanları Oxford'a alıyorlar, zorlama kendini, he de geççç..

Çok bi kendi kendimeydim şimdiye dek. Hep kendim çözdüm, aştım, durdum, geçtim, gittim, geldim, hallettim sonunda. Ama yorucuydu..., cidden.. Şimdi bunu bir kenara bırakmak isterken, daha fazla yorulmamayı umarken, önüme çıkan şey, bunun aslında değişmeyeceği gerçeği. Yalnızsın kardeşim dünyada, bitti, bu kadar. İnsana kendinden, Rabbinden başkasından hayır yok. Alışık da değilim zaten paylaşmaya, paylaştığım insanlar 13-10-7 yıllık. He gerçi artık onlara anlatmama gerek bile kalmıyor, direkt anlıyorlar, haliyle yine paylaşmamış oluyorum, negzel :) E o kadar zamanın geçmesine kimin sabrı var ki?

Kapılarımı kapatıyorum evet. Dönüp giden kendi bilir. Oysa ki ben kapımı kapadığımda, çalınırsa açarım tekrar. Anlamak isterim karşımdakinin samimiyetini. Basittir özünde işleyişim, görmeye göz gerek.

Uzaktan bakınca zor evet, kolay olan neyin kıymeti olmuş ki?

Koyver gitsin mi dersin, bu koyvermiş halim.. Ama boşver deme. Benim boşverişim bile bilinçli oluyor, bilincim kapalı şu sıra, boşveremiyorum haliyle. Pek de doluyum, bunları boşaltayım ki önce, boş verebileyim..

Şu adamların şarkıları nasıl da harfiyyen anlatıyor beni bilmiyorum ama yapmışlar işte..
Dinleyin aziz cemaat. Belki içinizden bir anlayan çıkar. Hala mı anlaşılma derdindeyim ne? Peki, boşverin siz, ben veremesem de, bi de size yük çıkarmayayım şimdi.

Listen& pass : Coldplay - Fix you

7 yorum:

çilekli süt dedi ki...

Benzeşiyoruz, konuşurken hiç derdini sıkıntını belli etmiyorsun hep şen şakraksın. Ama yalnız kalınca yüreğin konuşmaya başlıyor kendi kendine.. O kadar atıştık malum yerden ama hiç böyle dertli değil(gibiy)din misal :)

-bide utandım ben yawf afişe edildim ya-

Adsız dedi ki...

yaklaşık bir senden beri yazılarını mutlaka okuyorum...cok yoğun işimin ortasında bile neden bilmiyorum yazılarını okuma ihtiyacı hissediyorum..dersenki peki ozaman neden hiç yorum yapmadın??bazen sadece dinlemek yada okumak KONUŞMADAN sadece okumak ister ya insan..peki şimdi neden yazıyorum cünkü seni baştan tanımak isteyen bi insan olarak cok yoruldugunu hissediyorum...sana yakın degilim ama şunu bil yeter ADSIZ bi şahısın her duasındasın..

Pervane dedi ki...

ÇilekliSütüm; Burda bazen okunduğumu unutuyorum, böylece yazabiliyorum buraya bişeyler, kendi mekanım diye düşünerek. Ama karşımda biriyle iletişimdeysem, genelde açmıyorum bu konuları ya da kestirip kapıyorum. Bu iyi değil aslında biliyorum, ama alışkanlık... Uğraşırsam değişir belki, belki değişmez, bilmiyorum.

Utanma utanma, örnek olsun, gençler incelik öğrensin diye koydum. Başta kendim öğrenebilmek için elbette.. :))

Pervane dedi ki...

Adsız.... ; Adını bilmeden de dua ediliyor öyle mi... adını bilmeden beni şu karışık duruma sokabiliyorsun da. Hani her şeyin bir sebebi, her şeyde bir işaret, bir derman vardır ya, ihtiyacım var belki de böyle güzellikler görmeye, güzel satırlar okumaya.. o yüzden bugün burdasın kelimelerinle, belki hep burda olmana rağmen sessizliğinle..

beni çok mutlu ettiğini, bir de adını bilmediğim bikaç güzel duyguyu içime koyduğunu bilmeni isterim.

dualarına binlerce amin, binlerce teşekkür.

ama bi de ne var biliyor musun Adsız, insan bazı şeylerden haberdar edilince de güzel oluyor, güç bulabileceği bi şeyler varsa, onları duymak istiyor. tıpkı bu akşam buraya yazdıklarının bana hissettirdikleri gibi. he şu da var, ya yazmasaydın..? :) çok teşekkür ederim... :)

çiLekLisüt dedi ki...

Ya evet yine ben biliyorum baydım ama n'apim :)

http://www.birkafadanherses.com/2010/01/11/gun-isigi-girmeyen-bloga-ak-akce-kara-gun-icindir.html

Pervane dedi ki...

aaayyy geliyorum hemen :))))

Mamisaphe dedi ki...

Guzellik, Rabb'im gonlune ferahlik versin.. Bunaldigin her ana karsilik, "oh bee, sukurler olsun" diyecegin anlari nasip etsin.. hemen, tam ihtiyacin oldugu zamanda, en hayirli zamanda.. Amin, Amin, Amin..